رفع مشکل نمایش با اینترنت اکسپلورر در طراحی صفحات وب

شاید گاهی اوقات دیده باشید که سایتی را در فایرفاکس به درستی و زیبایی می بینید ولی در اینترنت اکسپلورر تمام اجزای صفحه به هم ریخته و خراب هستند .
مشکلات با اینترنت اکسپلورر همواره یکی از بزرگترین مشکلاتی بوده و هست که برنامه نویس ها با آن روبه رو بوده اند و با ارائه نسخه های جدید این مرور گر علاوه بر اینکه این مشکلات کم نشد بلکه مشکل ۲ برابر هم شد !

حال در این مطلب میخواهیم به راههای رفع این مشکلات و برنامه نویسی بهینه اشاره ای داشته باشیم ، (اینترنت اکسپلورر مورد بحث در این مطلب نسخه های ۶ و ۷ و فایر فاکس موزد بحث نسخه ۲ و ۳ می باشد). طراحی وب سایت حرفه ای

مایکروسافت در نسخه ۷ اینترنت اکسپلورر بسیاری از مشکلات را بهبود داد البته هنوز مشکلات زیادی وجود داره ولی با اینکه بسیاری از مشکلات روی اینترنت اکسپلورر ۷ برطرف شده ولی باز هم باید تمام صفحه ها روی اینترنت اکسپلورر ۶ هم باز بینی شوند چرا که مرور گر پیش فرض ویندوز اکس پی هست و درصد استفاده کنندگان از این نسخه هم کم نیست .


مشکلات اینترنت اکسپلورر با تگ”<Div>” :
در نسخه های قبلی HTML بیشتر اجزای موجود در صفحه با “<table>” ها ساخته می شد ، ولی به علت انعطاف پذیری کم و تولید حجم کد زیاد استاندارد صفحات وب بر پایه استفاده از “<div>” بنا شد ، و به همین علت اینترنت اکسپلورر اولین مشکلی که داشت مشکل با تگ های div بود و به همین علت بسیاری از برنامه نویسان همواره از table ها استفاده می کردند که کاری بسیار غیر استاندارد و غلط هست .

راه های هک کردن اینترنت اکسپلورر :
منظور از هک کردن نوشتن دستوری هست که فقط اینترنت اکسپلورر قادر به خواندن آن باشد .
خیلی وقت ها مشاهده میشه که وقتی از دستور padding و یا margine برای جا به جا کردن اجزای صفحه استفاده میشه در فایر فاکس درست حرکت انجام میشه و در اینترنت اکسپلورر نصف و یا کمتر از اندازه داده شده حرکت انجام میشه ، در اینجا باید برای اینترنت اکسپلورر مقدار بیشتری مشخص کنید تا نصف اون برابر با مقدار اصلی شود.

و این مقدار جدید را که میخواهیم فقط اینترنت اکسپلورر ببیند با قرار دادن علامت های ” * “و یا ” # ” در ابتدای آنها مشخص میکنیم.
میکررایانه 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ