طراحی سایت انتشارات

شرکت‎ها‎ی انتشاراتی و چاپ خانه‎ها‎ برای برقرار ارتباط با مشتریان خود به طراحی سایت انتشارات نیاز دارند که ارتباط را به صورت 24 ساعته و بدون محدودیت‎ها‎ی جغرافیایی برقرار کنند. طراحی سایت برای شرکت‎ها‎ی انتشاراتی، مزایای بی شماری را به دنبال دارد از جمله:
انتشار کتاب‎ها‎ی در حال چاپ با طراحی سایت انتشارات
انتشار لیست کامل کتاب‎ها‎ی پر فروش
نشر به روزترین اطلاعاتی کتاب‎ها‎ی چاپ شده
اطلاع رسانی در رابطه با برگزاری نمایشگاه‎ها‎ی کتاب با طراحی سایت برای ناشرین
ارائه کتاب‎ها‎ به صورت رایگان و در در قالب فایل‎ها‎ی PDF
برقرار ارتباط بین ناشران و مخاطبان و خوانندگان کتاب‎ها‎ با کمک طراحی سایت انتشارات
فروش کتب به صورت آنلاین و بدون محدودیت زمانی و جغرافیایی
معرفی و شناساندن نویسندگان ایرانی و خارجی با توجه تخصص آنها

نحوه طراحی سایت انتشارات
با توجه به مزایایی که در رابطه با طراحی وبسایت انتشارات وجود دارد، این نوع طراحی سایت‎ ها‎ باید متناسب با نیاز مخاطبان و همچنین امکانات مورد نیاز آنها طراحی شوند. جلب بازدیدکننده سایت مهمترین هدف یک وب سایت انتشاراتی است. بنابراین توجه به اسلوب طراحی و همچنین توجه به برخی تکنیکها در رسیدن به این هدف موثر است که عبارتند از:
ورود آسان کاربران اینترنتی در سایت
تمامی طراحی وب سایت‎ها‎ باید به گونه ای طراحی شوند که امکان ورود کاربران اینترنتی را به سایت آسان کرده و از سوی دیگر کار با سایت نیز باید برای آنها تسهیل می‎شود. در این صورت بازدید کننده می‎تواند به راحتی وارد صفحات مختلف سایت شده و بدون ابهام نیاز خود را برطرف کند.

طراحی سایت انتشارات
وجود بخش جستجو
قسمتی از طراحی سایت انتشارات باید به جستجو‎ها‎ تخصیص یابد. در این صورت که بازدیدکننده با صرف زمان کمتر می‎تواند کتابها و اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کند.
اختصاص بخشی برای تماس با ما
برقراری تماس بازدیدکننده با مدیران شرکت انتشاراتی به پیشبرد اهداف شرکت کمک بیشتری می‎کند. به همین دلیل باید قسمتی از سایت مختص «تماس با ما» باشد. در این صورت است که می‎توان انتظار داشت که بازدیدکننده توقعات، پیشنهادات و انتقادات خود را نسبت به سایت اعلام کند.
برآورده ساختن سفارشات
برخی از کتابها می‎توانند به صورت رایگان و یا در مقابل دریافت وجه، در اختیار بازدیدکنندگان قرار بگیرند. بنابراین در نظر گرفتن یک بخش مجزا برای انتشار کتاب‎ها‎ در قالب فایل‎ها‎ی PDF یکی از ملزومات وب سایت‎ها‎ی انتشاراتی است. طراح سایت حرفه ای
در نظر گرفتن درگاه‎ها‎ی اتصال به بانک
از آنجا که فروش برخی کتاب‎ها‎ و محصولات یکی از قسمت‎ها‎ی وب سایت‎ها‎ی انتشاراتی است، بنابراین تخصیص قسمتی از سایت برای اتصال به بانک، به منظور دریافت وجوه الزامی است.
نظرسنجی
بخشی از طراحی سایت انتشاراتی باید به طور ویژه به نظرسنجی از بازدیدکنندگان بپردازد. بخش نظرسنجی می‎تواند در دو شکل ارائه پیشنهاد و یا انتقاد طراحی شود.
دسته بندی کتاب‎ها‎
دسته بندی کتاب‎ها‎ باید به سه شکل اسامی کتاب‎ها‎ی پر فروش، اسامی کتب تازه منتشر شده و لیست کتاب‎ها‎ی در حال چاپ طراحی شود. همچنین قسمتی نیز باید به معرفی نویسندگان و مولفان در طراحی سایت برای ناشرین اختصاص پیدا کند.
توجه به نکات امنیتی سایت
در تمامی سایت‎ها‎ باید به نکات امنیتی توجه شود. جلوگیری از ورود هکرها یکی از اصول مهم طراحی و مدیریت وب سایتهاست. در این رابطه، وب سایت انتشارات نیز مستثنی نیست و از آنجا که مشتریان برای خرید کتاب باید اطلاعات بانکی خود را وارد کنند، بنابراین محافظت از حریم امنیتی آنها ضرورت پیدا می‎کند.
لومیکس 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ