طراحی سایت کارخانه ها

این روزها شاهد رونق کسب و کارهای اینترنتی هستیم. در این میان تولیدکنندگان نیز قصد دارند تا محصولات خود را از طریق شبکه اطلاع رسانی , طراحی سایت در اختیار کاربران قرار دهند. به همین دلیل رقابت تنگاتنگی میان تولیدکنندگان و کارخانه‎دارها بر سر طراحی سایت شکل گرفته است. اما آنچه میان طراحی سایت کارخانه های متعدد تمایز ایجاد می‎کند، نحوه طراحی، استفاده از اصول سئو و بهینه سازی سایت ، بکارگیری تکنیک های طراحی سایت و ... است. از جمله ماژول هایی که باید در طراحی سایت کارخانه به آن توجه شود عبارت است از:
قابلیت معرفی محصولات
اولین پارامتر یک طراحی وب سایت حرفه ای، قابلیت معرفی محصولات است. زیرا هدف اصلی از طراحی سایت کارخانه و فعالیت در فضای سایبری تبلیغات و نمایش محصولات برای کاربران اینترنتی می‎باشد که وب سایت باید به این هدف جامه عمل بپوشاند.
مدیریت محصولات در طراحی سایت کارخانه
از آنجا که محصولاتی که در کارخانه ها تولید می‎شوند، در حجم وسیعی هستند و نمایش آن ها بدون دسته بندی و مدیریت صحیح با بازدهی زیادی همراه نمی شود، مدیریت محصولات ضرورت پیدا می‎کند. به این معنا که طراحی سایت کارخانه باید به گونه ای باشد تا مدیر سایت یا وبمستر بتواند محصولات را دسته بندی و هر یک را براساس خصوصیات و ویژگی های آنها در یک قسمت قرار دهد. این کار نمایش محصولات را برای کاربران راحت تر می‎کند.
درجه بندی محصولات
تمامی محصولاتی که در کارخانه ها تولید می‎شود در یک طیف قرار نمی گیرند و از نظر کیفیت با یکدیگر متفاوتند. بنابراین طراحی سایت کارخانه باید به گونه ای باشد که بتوان محصولات را براساس کیفیت درجه بندی کرد.
معرفی محصولات جدید کارخانه
ممکن است کارخانه در تلاش برای تولید و عرضه محصولات جدید باشد. در این صورت مشتریان باید از این موضوع اطلاع داشته باشند تا کارخانه در زمان عرضه کالاها و محصولات به بازار، با حجم وسیعی از مشتریان مواجه شود. در این صورت باید قسمتی از وب سایت کارخانه به معرفی محصولات در حال تولید اختصاص یابد.
خبرهای کارخانه در طراحی سایت کارخانه
خبرهای کارخانه در برگیرنده طیف وسیعی از اطلاعات از قبیل مناقصاتی که در کارخانه انجام می‎شود؛ صبحت های مدیران کارخانه با مشتریان؛ شراکت کارخانه با سایر رقبا؛ تصمیم برای واگذاری کارخانه و یا اضافه کردن به آن؛ حذف و یا اضافه یک محصول و .... می‎باشد. طراحی وب سایت کارخانه باید به شکلی باشد که این اطلاعات در یک بخش مجزا برای مشتریان منتشر شود تا مشتریان با برند محصولات و کارخانه احساس یگانگی پیدا کنند.
نظر سنجی کلی در طراحی سایت
نظرخواهی از مشتریان و درخواست ارائه پیشنهاد و انتقاد می‎تواند در پیشرفت کارخانه و افزایش کیفیت محصولات به بخش مدیریت کمک زیادی کند. در این صورت باید قسمتی از صفحات سایت به نظرسنجی از کاربران اختصاص داده شود.
طراحی سایت کارخانه
فرم استخدام و جذب نیرو
کارخانه ها یکی از بخش های مهم اقتصادی که نیاز به نیروی کار متخصص دارند. این کار اگر از طریق وب سایت انجام شود، مدیریت کارخانه می‎تواند متخصص و ماهرترین پرسنل را بکار گیرد. در نظر گرفتن بخش استخدام یکی دیگر از مهمترین اصول طراحی وب سایت کارخانه است.
تماس با کارخانه
تماس با بخش مدیریت نیز ارتباط میان مشتریان و مدیران کارخانه را ممکن می‎سازد که در زمان طراحی سایت باید به آن توجه ویژه شود.
گالری تصاویر با قابلیت دسته بندی
ارائه تصاویری از محصولات کارخانه نقش مهمی را در تبلیغات و در نتیجه افزایش فروش ایفا می‎کند. به همین دلیل در کنار محتواها، باید قسمتی نیز برای تصاویر در نظر گرفته شود. طراح سایت حرفه ای
ارائه مجوز ها و تاییدیه ها
وجود مجوزها و تاییدیه ها بیانگر میزان اعتبار یک کارخانه است. در قسمتی از طراحی سایت کارخانه باید به آنها پرداخته و تمامی مجوزها و تاییدیه های کارخانه برای کاربران نمایش داده شود.
لومیکس 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ