مطالب ویکی پدیا را کپی نکنید

مطالب ويکي پديا را کپي نکنيد و توقع افزايش رتبه سايت را داشته باشيد!!!
اين دقيقا جمله ايه که مت کاتز خودمون گفته. درسته که سايت ويکي پديا بزرگترين منبع براي دستيابي به اطلاعات در مورد هر موضوع و مطلبيه ولي يک وبمستر نبايد مطالب اون را در سايت خودش کپي کنه و تازه توقع اينم داشته باشه که تو گوگل رتبه بالايي داشته باشه. شما ميتويند وقتي موضوعي را مي نويسيد در مورد اون در ويکي پديا جستجو کنيد و از اطلاعات اون هم استفاده کنيد ولي به هيچ وجه کلا اون متن را کپي نکنيد چون گوگل رو هوا ميزنه و اين اصلا براي سئو خوب نيست!

Matt Cutts در اين مطلب مثالي هم زده که يک موضوع را جستجو کرده و وقتي اولين مورد را بررسي کرده متوجه شده که توضيحات اون کلا کپي شده از ويکي پديا هست و دقيقا گفته که با اين کار توقع رتبه بالا در گوگل را نداشته باشيد.
دوستان باور کنيد که براي گوگل اصلا کاري نداره که متوجه بشه مطالب شما کپي از سايت بزرگي مثل ويکي پدياست. بعضي از وبسمترها بر اين باور هستند که هر مطلبي تو سايت بزاري خوبه و فقط بايد بزاري. ولي اصلا اينطوري نيست. سايتتون را با اين کارها و مطالب خراب نکنيد. اگه خواستيد مطالبي را از چنين سايتي تو سايتتون بياريد حتما اول اون را بخونيد و بعد خودتون بازنويسيش کنيد و به قسمت هايي از متن اون اشاره کنيد.